Ścieżki i plany

  • 06.11.2020, 12:24
  • KUB
Ścieżki i plany W Niezdrowicach na wale wzdłuż kanału, od ul. Kanałowej w kierunku Kisgruby, ma powstać ścieżka edukacyjno-rekreacyjna o wodzie

Gmina Ujazd chce zainwestować w rozwój ścieżek rowerowych. Takie rekreacyjne trakty są mieszkańcom bardzo potrzebne i oczekiwane.

- Obszarem, na którym od początku inwestowaliśmy w rozwój ścieżek rowerowych, jest strefa gospodarcza - mówi burmistrz Hubert Ibrom. - Obecnie można bez problemu przejechać rowerem wzdłuż ul. Europejskiej - od Olszowej do Sieroniowic, od ronda przy Mubei roztaczają się dodatkowo ładne leśne widoki.

Gminie zależy, aby w kolejnej fazie rozdania środków z Unii Europejskiej uwzględniono pomysł utworzenia ścieżki między strzeleckim parkiem miejskim a strefą gospodarczą. Dalej miałaby prowadzić wzdłuż malowniczej drogi Starostrzeleckiej do Ujazdu.

- Stąd ścieżka mogłaby wić się w kierunku przysiółka Goj aż za granicę województwa - mówi burmistrz. - Nasz pomysł zgłosiliśmy do subregionu kędzierzyńsko-strzeleckiego i liczymy na dotację unijną.

To na razie dalekie plany, których realizacja będzie uzależniona od pozyskania pieniędzy.

Bliżej spełnienia jest pomysł budowy ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej w Niezdrowicach. Niedawno na naszych łamach pisaliśmy o prawie 200 tys. zł dotacji, jaką miejscowe Stowarzyszenie Odnowy Wsi otrzyma z urzędu marszałkowskiego. Dzięki tym środkom do sierpnia przyszłego roku zostanie zmodernizowana szatnia przy boisku w Niezdrowicach. W pobliżu stanie tablica z informacją, że na ul. Kanałowej, gdzie mieści się pasieka Gucio, dostępna jest ścieżka edukacyjna o pszczołach. W ramach zadania „Niezdrowice lasem pachnące, wodą i miodem płynące” utworzone zostaną ponadto ścieżki edukacyjne o wodzie na wale Kanału Gliwickiego i o lesie w rejonie zrewitalizowanego stawu - Kisgruby.

- Już dawno pojawił się pomysł wykorzystania wałów przy kanale pod ścieżki rekreacyjne - przyznaje burmistrz Ibrom. - Wody Polskie zgodziły się, by w Niezdrowicach częściowo je zagospodarować. Docelowo chcielibyśmy, żeby ścieżką na wale można było dojechać tutaj z Ujazdu. W następnych latach będziemy o to mocno zabiegać. Jeśli uda się ziścić wszystkie plany, wówczas gmina Ujazd stanie się naprawdę atrakcyjna dla rowerowych turystów.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe