Osiedle naprzeciwko urzędu

  • 06.11.2020, 08:11
  • MM
Osiedle naprzeciwko urzędu Taki widok do tej pory mieli urzędnicy z Kolonowskiego. Wkrótce na polach pojawią się domy. Po lewej stronie widać już wyznaczoną drogę

W Kolonowskiem wciąż dużą popularnością cieszą się działki pod zabudowę jednorodzinną. Na wrześniowej sesji radni przesuwali w budżecie środki, aby gmina mogła przebudować kanalizację deszczową na ul. Colonny, i wygospodarować tam dodatkową, dziesięcioarową działkę budowlaną, ale nie tylko tam ludzie chcą stawiać domy.

Na październikowej sesji nadawano nazwę nowej ulicy: Piaskowa. Wniosek o taką nazwę złożyli przyszli mieszkańcy, a radni przychylili się do tego pomysłu. Piaskowa powstaje na polach naprzeciwko urzędu gminy, które jeszcze niedawno były uprawiane. Na razie nie ma tam ani jednego domu, ale droga jest już częściowo wykorytowana. Na sesji burmistrz informował, że na początku listopada ma ruszyć budowa pierwszego domu w tym miejscu, część innych działek też już jest sprzedana, a przyszli mieszkańcy chcieli już znać swój nowy adres.

W niedługim czasie na przeciwko urzędu powstanie kolejna ulica, równoległa do Piaskowej, gdzie także można będzie budować domy jednorodzinne. Obecnie geodeci wydzielają pas drogowy, który następnie gmina powinna przejąć pod drogę publiczną.

Wygląda na to, że za kilka lat urząd gminy w Kolonowskiem nie będzie już stał wśród pól, ale w ścisłej zabudowie.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe