Centrum biznesowe na dworcu

  • 03.11.2020, 09:37
  • MM
Centrum biznesowe na dworcu Trudno w to uwierzyć, ale ta ruina ma się przemienić w nowoczesne biura

Dworzec w Kolonowskiem od kilku lat ma prywatnego właściciela - firmę Inżbud z Rybnika. Spółka ta od pewnego czasu inwestuje na terenie Opolszczyzny, głównie w gminach Kolonowskie i Zawadzkie. Po co jej zabytkowy, walący się dworzec?

Tomasz Trepka, prezes firmy, poinformował nas, że w budynku ma powstać centrum biznesowe na potrzeby małych firm.

- Działając na tym terenie korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców, na przykład geodetów, doradców finansowych i wiemy, że wynajmują oni biura gdzieś poza Kolonowskiem, bo tu nie ma odpowiedniego miejsca - wyjaśnia. - Dlatego tworzymy dla takich firm budynek administracyjno-biurowy.

W starym dworcu ma powstać kilkanaście biur pod wynajem, każde ma mieć swoje niezależne zaplecze sanitarne. Będą mogły się tam lokować mikrofirmy, a do ich dyspozycji będzie wspólna sala konferencyjna.

Inwestycja w takim miejscu wymaga wielu uzgodnień, głównie z długą listą spółek PKP, ale też z konserwatorem zabytków. Żeby zrealizować projekt jedną część budynku trzeba będzie podnieść o kilkadziesiąt centymetrów. Rysunki koncepcyjne są już gotowe. Tomasz Trepka ma nadzieję, że inwestycja ruszy w przyszłym roku.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe