Wzruszająca solidarność

  • 22.10.2020, 12:01
  • KUB
Wzruszająca solidarność Kadr z filmu nagranego przez mieszkańców

Pod koniec września w Niezdrowicach doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Gasiło go 13 zastępów straży pożarnej. Choć nikt na szczęście poważnie nie ucierpiał, to rodzina mieszkająca w domu została na zimę bez dachu.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 10 tys. zł od razu zaoferowała gmina Ujazd. Jednak potrzeb jest więcej. Na pomoc poszkodowanym ruszyła zgrana społeczność lokalna: Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, OSP Niezdrowice i sołectwo. Uruchomiono publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanej rodziny. Mieszkańcy poprosili o pieniądze w nietypowy sposób... Nagrali filmik, na którym widać, jak sami angażują się w sprzątanie pogorzeliska. We wzruszający sposób namawiają też widzów do dzielenia się każdym groszem...

- Bardzo gorąco prosimy o wsparcie finansowe poszkodowanych. Wszystkie środki zostaną przekazane rodzinie - mówi Adrian Urbańczyk z Odnowy Wsi. - Dziękujemy Piotrowi Krysiakowi za realizację filmu. Można go zobaczyć na YouTube i naszym profilu „Niezdrowice” na Facebooku.

Dane do przelewu: Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice; ul. Wiejska 34; 47-143 Niezdrowice; Swift: WBKPPLPP IBAN: PL 07 1090 2239 0000 0001 4701 6694. Tytuł przelewu: Pożar.

- Warto pomagać - tragedia może spotkać każdego - apelują mieszkańcy Niezdrowic.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe