Chcemy trzech milionów

  • 20.10.2020, 09:22 (aktualizacja 20.10.2020, 09:37)
  • MM
Chcemy trzech milionów

Gmina Kolonowskie otrzymała w tym roku 530 tysięcy w ramach tarczy antykryzysowej dla samorządów. Pieniądze te przekazano na realizację bieżących inwestycji, między innymi ulicy Nowej w Kolonowskiem. Tarcza działa nadal, ale kolejne środki nie są już przyznawane "automatycznie". Samorządy mogły składać wioski, a rząd zdecyduje, komu przyznać dotację.

Kolonowskie złożyło dwa duże wnioski na łączną sumę około trzech milionów złotych - w obu przypadkach stara się o dofinansowanie na poziomie 100% wartości inwestycji.

Pierwszy projekt dotyczy remontu pomieszczeń oraz otoczenia Klubu Sportowego "UNIA" Kolonowskie. Gmina od pewnego czasu stara się pozyskać środki na ten cel. Ostatnio złożono wniosek do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - bez efektu. Okazuje się, że na 724 złożone wnioski dofinansowanie uzyskał tylko 1. Trudno zrozumieć, po co w takiej sytuacji zorganizowano nabór. Przecież przygotowanie wniosków kosztuje wiele czasu i pieniędzy...

Gotowy wniosek na remont miejskich terenów sportowych się nie zmarnował - złożono go, aby zdobyć fundusze z tarczy antykryzysowej.

- W ramach zadania mają być ocieplone ściany i dach, wymienione okna oraz drzwi, okładziny z płytek ceramicznych w pomieszczeniach sanitarno-szatniowych wraz ze zmianą układu natrysków - wylicza wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Wyremontowane zostaną pomieszczenia sanitarne zaplecza sali klubowej, sanitariaty dla kibiców, wymieniona zostanie wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna, posadzki we wszystkich pomieszczeniach, pojawi się nowy osprzęt elektryczny, pomalowane zostaną ściany, stropy, jak również wykonany zostanie zewnętrzny podjazd dla osób niepełnosprawnych. W ramach modernizacji otoczenia klubu planuje się utwardzenie części działki przed budynkiem - dodaje.

Drugie zadanie, na które gmina złożyła wniosek, dotyczy remontu ulicy Dzierżonia w Fosowskiem. Projekt obejmuje przebudowę istniejącej nawierzchni z poszerzeniem jezdni, wzmocnienie poboczy i wykonanie wjazdów do posesji.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe