Ekohigiena

  • 20.10.2020, 12:32
  • MM
Ekohigiena Freepik.com Ile tego zużywasz codziennie?

Ostatnio pisaliśmy o wielorazowych pieluszkach, które nie będą rozkładały się na wypiskach śmieci przez setki lat, ale ekologię w kwestiach higienicznych można też wprowadzić w dorosłym życiu. Część osób używa patyczków do czyszczenia uszu, a przecież część zewnętrzną ucha można umyć myjką, a zdaniem wielu specjalistów, wewnątrz w ogóle nie powinno się go czyścić. Uszy wystarczy po prostu delikatnie płukać wodą, a zalegającą wydzielinę należy rozpuszczać za pomocą specjalnych olejów dostępnych w sprayu w aptece.

Warto też zwrócić uwagę na używane codziennie, szczególnie przez panie, płatki kosmetyczne. Aby zmyć porządnie makijaż, trzeba użyć kilku dziennie. To niepotrzebne śmieci. Znane są dwa ekorozwiązania tego problemu. Pierwszym jest zmywanie makijażu pod prysznicem, za pomocą specjalnych żelów bądź mleczek, których używa się w połączeniu z wodą. Nie każdej cerze służy jednak taka toaleta. Osoby, które wolą specyfiki aplikowane na suchą skórę, mogą kupić, a najlepiej zrobić sobie samodzielnie, wielorazowe waciki.

Najprostsza metoda wymaga posiadania w domu nożyczek krawieckich z ząbkowanymi ostrzami. Do tego potrzebny jest zużyty ciuch ze stosunkowo grubej bawełny i do roboty.

- Ja swoje wielorazowe płatki wycięłam ze spodni dresowych syna, które miały poprzecierane kolana - podpowiada pani Ania. - Trzymam je w pojemniczku w łazience, używam według potrzeb, piorę i używam znowu.

Kto nie ma ząbkowanych nożyczek, musi wycięte kawałki materiału obszyć, aby się nie pruły. Takie płatki to ulga dla środowiska, ale też dla portfela, bo nie trzeba regularnie uzupełniać zapasów w łazience.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe