Złoto! I to niejedno

  • 17.10.2020, 12:12
  • ZAG
Złoto! I to niejedno Weronika Grejner (z lewej), Julia Wocka i Natalia Szponder podczas bardzo udanych Akademickich Mistrzostw Polski 2020
KARATE

Sportowa rywalizacja zdaje się wracać powoli na swoje normalne tory. Drugiego i trzeciego października we Wrocławiu zorganizowano Akademickie Mistrzostwa Polski w karate. Politechnika Opolska wystąpiła tam w składzie: Weronika Grejner, Natalia Szponder i Julia Wocka i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej!

W kumite indywidualnym kobiet -68kg Natalia Szponder okazała się bezkonkurencyjna i pewnie sięgnęła po złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski. W konkurencji kata drużynowe kobiet opolska drużyna zajęła pierwsze miejsce, zostawiając w tyle Politechnikę Poznańską. Kolejny medal zawisł na szyjach naszych zawodniczek po konkurencji kumite drużynowego, gdzie Politechnika Opolska zajęła ostatnie miejsce na podium. Lepsze okazały się studentki Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Czwartego października z kolei Natalia Szponder oraz Weronika Grejner rywalizowały w XXXI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Olimpijskim. Do Legnicy zjechało tego dnia stu siedmiu zawodników z 29 klubów. Złoty medal i Mistrzostwo Polski w kumite indywidualnym seniorek -68kg wywalczyła Natalia Szponder.

Naszym zawodniczkom gratulujemy sukcesów w obydwu turniejach, a w przyszłym tygodniu poinformujemy o wynikach młodszych karateków Nidana na zawodach w Legnicy.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe