Z sukcesem sięgają do kieszeni Unii

  • 16.10.2020, 12:12
  • KUB
Z sukcesem sięgają do kieszeni Unii Burmistrz Hubert Ibrom na gali wręczenia nagród w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Gmina Ujazd zajęła piąte miejsce w rankingu samorządowego magazynu „Wspólnota” za pozyskiwanie środków unijnych w 2019 roku.

- Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji - nie kryje zadowolenia burmistrz Hubert Ibrom. - Ranking jest bezstronny. Nie trzeba płacić za udział w nim - w przeciwieństwie do wielu innych plebiscytów, które są nam, jako gminie, oferowane przez ogólnopolskie czasopisma. Uczestniczą w nim samorządy z całej Polski, a wyniki opracowywane są na podstawie dogłębnych analiz rzeczywistych inwestycji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców gminy.

W 2019 roku gmina pozyskała wsparcie z Unii Europejskiej na budowę kolejnego fragmentu ul. Europejskiej - niedawno zostało oddane do użytku nowe rondo, z którym łączy się droga w strefie gospodarczej. Gmina otrzymała też środki na poprawę gospodarki wodnej - to zadanie jest w toku, na budowę świetlicy wiejskiej w Nogowczycach, która niebawem zostanie oddana do użytku, oraz na rewitalizację ruin zamku w Ujeździe.

- Dziękuję moim współpracownikom, wiceburmistrz Katarzynie Tomczyk z zespołem, skarbnik Longinie Napieracz oraz radnym za akceptowanie propozycji inwestycyjnych - mówi burmistrz. - Ujazd jest jedyną gminą w powiecie strzeleckim, która znalazła się w pierwszej dziesiątce samorządów w rankingu „Wspólnoty”. Piąte miejsce w pozyskiwaniu funduszy unijnych w kategorii miast wojewódzkich zajęło Opole, zaś Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w rankingu województw był drugi. Gratulujemy.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe