Wśród malowniczych krajobrazów

  • 15.10.2020, 12:12
  • up
Wśród malowniczych krajobrazów Uczestnicy rajdu

W sobotę 10 października 55 osób wyruszyło z Leśnicy na rajd pieszy na Górę św. Anny. Trasę przygotowała i grupę poprowadziła Małgorzata Polak z Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Leśnicy.

- Trasa prowadziła ulicą Trzech Braci do kapliczki o tej samej nazwie i dalej czarnym szlakiem w kierunku Góry św. Anny - mówi Małgorzata Polak - Podczas postojów o ciekawostkach historycznych, przyrodniczych i geologicznych opowiadała Beata Wielgosik z Parku Krajobrazowego Góra św. Anny. Uczestnicy zwiedzili także Muzeum Krzyża Świętego, z kustoszem tego miejsca Ryszardem Makowieckim. Po ciepłym posiłku turystycznym w Domu Pielgrzyma wszyscy piechurzy wyruszyli tzw. Drogą Filozofów do Leśnicy. Dyrektor LOKiR-u Edyta Gola podziękowała wszystkim za udział w rajdzie oraz wspólnie spędzony czas wśród malowniczych krajobrazów.

- Rajd spotkał się z wielkim uznaniem, a uczestnicy domagali się kolejnych krajoznawczych wycieczek, dlatego mówimy: do ponownego zobaczenia na trasie! - zaznacza pani Małgorzata.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe