Policjanci na kwarantannie

  • 14.10.2020, 08:27
  • JG
Policjanci  na kwarantannie

U czterech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich potwierdzono koronawirusa. Zgodnie z decyzją sanepidu 13 policjantów, w tym jeden pracownik cywilny, z uwagi na bezpośredni kontakt z zakażonymi zostało odsuniętych od obowiązków służbowych i skierowano ich na kwarantannę. Będą na niej przebywać do końca tygodnia. Arkadiusz Chętnicki, komendant powiatowy policji w Strzelcach, dodatkowo prewencyjnie postanowił, że 5 pracowników do środy, 14 października, ma zostać w domach i obserwować swój stan zdrowia.

Mieszkańcy naszego powiatu mogą być jednak spokojni, bo ciągłość służby jest zapewniona. Nie brakuje funkcjonariuszy do pełnienia patroli, pojawiania się na interwencjach, jak również do sprawdzania osób na kwarantannie.

- Strzeleccy policjanci wspierani są przez funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Opola - mówi sierż. sztab. Maria Popanda ze KPP w Strzelcach.

Komenda pracuje normalnie, jednak komendant podjął decyzję, żeby do minimum ograniczyć przyjmowanie mieszkańców. W placówce można załatwić jedynie te najpilniejsze sprawy, a np. przesłuchania, które można przełożyć, odbędą się w późniejszym terminie. W budynku obowiązuje ścisły reżim sanitarny, mierzona jest temperatura ciała, obowiązkowo trzeba dezynfekować ręce oraz zakrywać usta i nos. W sobotę, 10 września, strażacy przeprowadzili w komendzie ozonowanie.

Strzelecka komenda nie jest pierwszą jednostką, którą dotknął Covid-19. Od początku trwania epidemii zakażenia koronawirusem potwierdzono m.in. wśród funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe