Jazzowo w Strzelcach

  • 09.10.2020, 08:12
  • JG
Jazzowo w Strzelcach

Już w najbliższą sobotę, 10 października, rozpocznie się 6. edycja Festiwalu Jazzowego - Strzeleckie Ogrody Jazzowe. To cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń artystycznych Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

- Od początku w realizację tego muzycznego przedsięwzięcia jest zaangażowany znany wibrafonista i zarazem wykładowca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Bernard Maseli. Dlatego też niezmiernie miło nam jest, że zechciał objąć festiwal, jak co roku, patronatem artystycznym. Bernard Maseli współpracuje z różnymi cenionymi, światowej klasy muzykami jazzowymi, i dzieli się tą wiedzą z nami - organizatorami, a to z kolei pomaga nam w doborze trafionego barwnego muzycznie repertuaru i artystów. Dzięki niemu możemy gościć w stosunkowo małych Strzelcach muzyków wielkiego formatu, również z zagranicy - mówi Violetta Zalejska, dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury. - Od samego początku, niemalże już na etapie samego pomysłu organizacji tego typu festiwali, przyświecała nam idea kameralnych koncertów, na których publika żywo wtapia się w muzyczną przestrzeń i chłonie niemalże wszystkimi zmysłami muzyczny przekaz, a i artyści podkreślali, że preferują taki klubowy klimat. Dzięki temu można wejść w niepowtarzalną relację z publicznością. Mając właśnie na uwadze te preferencje samych muzyków, jak i odbiorców, organizowaliśmy większość koncertów w naszej kawiarni [email protected] Kultura. Sytuacja zmieniła się diametralnie w tym roku, ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia, mamy ograniczoną liczbę miejsc do rozdysponowania, dlatego wszystkie koncerty odbędą się w sali widowiskowej. Tam mamy 200 miejsc, z czego 100 oddajemy do dyspozycji naszej publiczności z zachowaniem obowiązujących wytycznych - dodaje.

Koncerty będą odbywać się od 10 października do 5 grudnia, w co drugą sobotę o godzinie 19.00. Festiwal rozpocznie się koncertem duetu Jorgos Skolias i Jarosław Bester, na którym usłyszymy m.in. utwory z albumu „Rebetiko Poloniko”. 24 października na scenie zagoszczą Mike Russel i Levandek Funky Team, natomiast 7 listopada zespół Walk Away, który będzie świętował jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. 21 listopada wystąpią: Grzegorz Nagórski Euphonium Electric Quartet, a na zakończenie, czyli 5 grudnia Eskaubei i Tomek Nowak Quartet z projektem „Muzyczny Tyrmand”.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu, do żywego uczestnictwa w tej różnej stylowo profesjonalnej przygodzie muzycznej z jazzem. Mamy nadzieję, że publiczność dopisze i sala widowiskowa będzie wypełniona do ostatniego miejsca. Naprawdę warto, bo jest to wydarzenie wielkiego formatu, a dziejące się w naszej małej miejscowości. Bilety można nabyć w kasie SOK - dodaje Violetta Zalejska.

Mieszkańcy, którzy będą brali udział w koncertach, będą musieli wypełnić odpowiednią deklarację dotyczącą ich stanu zdrowia. Ta będzie dostępna na stronie internetowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury. Festiwal jazzowy jest dofinansowany ze środków sponsorów: ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Burmistrz Strzelec oraz Marszałek Województwa Opolskiego objęli wydarzenie patronatem honorowym.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe