Zielono na boisku

  • 30.09.2020, 12:12
  • bea
Zielono na boisku Soczysta trawa na murawie to zasługa systemu nawadniania

Skutków suszy na boisku klubu LZS GKS Izbicko-Otmice nie widać. Murawa jest równo przystrzyżona i przede wszystkim zielona - zachęca do grania. Udaje się to osiągnąć dzięki automatycznemu systemowi nawodnienia. Pierwszy etap instalacji zrealizowano kilka lat temu w ramach dotacji PROW pozyskanej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Kraina Św. Anny.

- Kwota dotacji wyniosła 40 tys. złotych, projekt przygotowali nasi działacze, a w szczególności Mateusz i Manfred Grabelusowie - mówi Stanisław Litwin, prezes klubu. - Niedawno, dzięki środkom otrzymanym od spółki WiK z Opola, zakończyliśmy ostatni etap całego systemu nawadniania. Tym razem dofinansowanie wyniosło 22 400 zł - dodaje. - Z tych środków zakupiliśmy również fundamenty i okablowanie do zasilania oświetlenia, to kolejna inwestycja wzbogacająca infrastrukturę obiektu.

Zawodnicy mają tu komfortowe warunki: oprócz dobrze przygotowanej płyty boiska, także szatnię z prysznicami i miejscem do odpoczynku, są trybuny dla kibiców, parking, a nawet scena z zadaszeniem, gdzie można przeprowadzać np. ceremonię wręczania pucharów.

Gospodarzem terenu jest Jerzy Stanowski, który razem ze Stanisławem Litwinem dba o każdy centymetr boiska i jego otoczenia.

- Dziękuję bardzo za pomoc merytoryczną wójt Brygidzie Pytel oraz wicewójtowi Grzegorzowi Koprkowi, który zawsze wspiera nas swoją wiedzą i doświadczeniem - podkreśla Litwin. - A także spółce WiK za przekazane nam pieniądze.

Obecnie w klubie LZS GKS Izbicko-Otmice jest jedna drużyna, która gra w klasie A, w grupie V.

- Brakuje nam chętnych do grup młodzieżowych, trampkarzy, juniorów... - przyznaje prezes.

Trend na zdrowy styl życia i moda na uprawianie różnych dziedzin sportu trwa - może w najbliższym czasie znów regularne treningi podejmą najmłodsi zawodnicy, czego z całego serca życzymy klubowi!

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe