Nie będzie wozu, ani parkingu - przynajmniej na razie

  • 23.12.2019, 12:53 (aktualizacja 23.12.2019, 13:34)
  • Martyna Mirek
Nie będzie wozu, ani parkingu - przynajmniej na razie Archiwum To miejsce wymaga uporządkowania. Czy pojawi się tu parking?

W projekcie budżetu na 2020 rok, którzy burmistrz Norbert Koston przedstawił radnym, znalazły się między innymi zakup wozu bojowego dla OSP Staniszcze Wielkie za 70 tysięcy złotych oraz budowa parkingu przy dworcu PKP w Kolonowskiem za 150 tysięcy złotych. Radni nie przystali na te propozycje.

Strażacy z Wielkich mają nowy średni wóz bojowy z 2010 roku, nie ma on jednak haka do zapięcia przyczepki. Niedawno OSP pozyskało osobowego peugeota z hakiem, ale ten może wozić ciężary do 500 kg, a łódź z osprzętem waży 800 kg. Gmina od kilku lat działa zgodnie z zasadą jeden wóz na kadencję, ale czy kolejny pojazd ma trafić do Wielkich, skoro Spórok i Fosowskie jeżdżą starymi autami? Radny Rafał Koj zawnioskował, aby sprawa została omówiona w gronie strażaków, a następnie na komisji gospodarczej rady miejskiej. Ma to się stać w styczniu.

W projekcie budżetu znalazły się też pieniądze na budowę parkingu przy ul. Kolejowej w Kolonowskiem. Przy stacji kolejowej i przystanku PKS miałoby powstać mini centrum przesiadkowe, czyli miejsce, gdzie kierowcy mogliby zostawić auta, aby przesiąść się do pociągu lub autobusu. Projekt zakłada powstanie 9 miejsc postojowych, w tym jednego dla niepełnosprawnych. Stacja kolejowa w Kolonowskiem obecnie nie należy do miejsc przyjemnych. Nie ma tam nawet wiaty, pod którą mogliby schronić się podróżni, a stary dworzec, który od dwóch lat jest w prywatnych rękach, czeka na remont.

Zdaniem radnych gmina póki co nie powinna inwestować w tym miejscu. Pieniądze przeznaczone na budowę parkingu przeniesiono do rezerwy budżetowej, podobnie jak te na zakup wozu strażackiego i w takim kształcie uchwalono budżet na 2020 rok podczas sesji 16 grudnia 2019. Niewykluczone, że w ciągu roku inwestycje powrócą do budżetu.

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe