Czy na Habryki będzie lepiej?

  • 23.09.2020, 12:05
  • JG
Czy na Habryki będzie lepiej? Pan Józef ma nadzieję, że powiat przychyli się do prośby mieszkańców Adamowic

Kierowcy, którzy jadą do Strzelec Opolskich od strony Rozmierki, żeby ominąć roboty na ulicy 1 Maja, mogą kierować się w stronę ulicy Osieckiej, a następnie wjechać w Habryki, Dworcową i za parę chwil są w centrum miasta. Wzmożoną ostrożność i uwagę trzeba zachować, przejeżdżając pod wiaduktem na Habryki, bo kierowcy jadący z miasta mają pierwszeństwo. Droga jest w kiepskim stanie, co szczególnie odczuwalne jest podczas opadów deszczu, kiedy w dziurach zbiera się woda. Sołectwo Adamowice postanowiło zmienić tę sytuację i chce, żeby pod wiaduktem wreszcie było bezpiecznie. W lipcu sołtys i rada sołecka skierowali pismo do starostwa powiatowego.

- Wystąpiliśmy do powiatu o ujęcie modernizacji tego miejsca w budżecie na rok 2021. Chcemy, żeby starostwo wykonało tutaj bezpieczną ścieżkę dla pieszych i rowerzystów na odcinku od ulicy Dworcowej do Matejki. Tędy chodzą dzieci, matki z wózkami, jak również uczniowie szkoły, a obecnie chodnik jest w opłakanym stanie - mówi Józef Jendrzejek, przewodniczący rady sołeckiej Adamowic. - Jestem już po rozmowie z pracownikami starostwa powiatowego i z tego, co się dowiedziałem, to ścieżka, z której będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści, musi mieć szerokość 2 metrów i być na podwyższeniu, dodatkowo muszą pojawić się barierki - dodaje.

W praktyce oznacza to, że droga byłaby jeszcze węższa, dlatego sołectwo wnioskowało również o ustawienie w rejonie wiaduktu sygnalizacji świetlnej. Wtedy kierowcy nie musieliby wypatrywać, czy jedzie coś z naprzeciwka, tylko jechaliby zgodnie ze światłami.

- Chcemy też, żeby starostwo wykonało prawidłowe odwodnienie, bo przy opadach robi się tutaj jezioro. Trudno stwierdzić, co jest przyczyną tego, bo są tutaj trzy studzienki, ale niestety na razie nie spełniają swojego zadania. Dodatkowo przy tych wszystkich pracach zostałaby też naprawiona nawierzchnia drogi, żeby wreszcie było równo - mówi Józef Jendrzejek. - Nasze sołectwo dołoży się do inwestycji. Mam nadzieję, że także gmina Strzelce przychylnym okiem spojrzy na naszą inicjatywę i się dołączy. Bardzo zależy nam na tym, żeby starosta i radni powiatowi przyjęli wniosek i uwzględnili go podczas planowania budżetu na kolejny rok. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców - dodaje.

Sołectwo na bieżąco informuje starostwo o problemach występujących na chodnikach i drogach powiatowych.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe