Badanie w namiocie

  • 22.09.2020, 08:14
  • bea
Badanie w namiocie

Od 21 września w szpitalu powiatowym w Strzelcach Opolskich działa punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 - tzw. drive thru. Test na obecność koronawirusa można też wykonać, nie wysiadając z samochodu w namiocie ustawionym z boku budynku szpitala.

Bezpłatnie wymazy są pobierane od pacjentów kierowanych przez lekarzy POZ, sanepid, planujących wyjazdy do sanatoriów.

- Namiot został ustawiony z inicjatyw dyrekcji szpitala, został wypożyczony od straży. Z przekazanych mi informacji wynika, że w najbliższym czasie będą w nim wykonywane także wymazy komercyjne dla klientów bez skierowania, w cenie 550 złotych - informuje starosta strzelecki Józef Swaczyna.

Punkt pobrań jest czynny codziennie w godzinach od 15:00 do 17:00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna, od poniedziałku do piątku, przynajmniej dzień przed pobraniem wymazu, w godzinach od 8:00 do 10:00 pod numerem telefonu 77 40 70 288. Przed pobraniem wymazu należy okazać dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL, nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia. Nie należy również stosować leków wziewnych (w miarę możliwości). Zalecany czas od ostatniego posiłku to 3 godziny.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe