Fajnie być znowu razem!

  • 17.09.2020, 12:12
  • bea
Fajnie być znowu razem! Jeździli na rowerze

Koronawirus przerwał wspólne spotkania seniorów z Klubu Seniora działającego pod auspicjami TSKN w Boryczy. Po przerwie związanej z pandemią członkowie klubu znów działają: gotują, jeżdżą na wycieczki rowerowe, odwiedzili tężnie w Tarnowie Opolskim. Zajęcia są skierowane dla seniorów z całej gminy.

Kilka dni temu klubowicze wybrali się do teatru Ekostudio w Opolu na sztukę pt. „Hipnoza”. Ta lekka komedia wprowadziła wszystkich w pogodny nastrój.

Seniorzy pielgrzymowali też do sanktuariów na Górze św. Anny i do Kamienia Śląskiego. 23 września wyjeżdżają do Głębinowa, do miejsca kultu św. Rity. Głębinowski kościół, w którym znajdują się jej relikwie, w przyszłym roku zostanie wyniesiony do rangi sanktuarium. Od kilku lat odwiedzany jest przez tłumy wiernych, którzy chcą poznać bliżej postać świętej i wziąć udział we mszy ku jej czci. Nieodłącznym elementem takiego nabożeństwa jest błogosławieństwo róż. Poświęca się wtedy kwiaty, które mają być znakiem duchowej bliskości patronki od spraw trudnych. Pozostawia się je dla siebie lub przekazuje innym. Według tradycji, przybywający przywożą ze sobą jedną różę więcej, żeby ofiarować ją św. Ricie jako wyraz wdzięczności za jej łaski.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe