Kierowca był nietrzeźwy

  • 16.09.2020, 08:12
  • MM
Kierowca był nietrzeźwy Rozbity tył hondy

Na drodze wojewódzkiej 463 pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. 32-letni kierowca VW passata nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył hondy civic kierowanej przez 27-latka. Obaj kierowcy są mieszkańcami powiatu strzeleckiego. Jak dowiedzieliśmy się od Marii Popandy ze strzeleckiej policji, w wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka passata.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy ze Strzelec, Zawadzkiego i Kolonowskiego, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji. Z powodu zdarzenia zablokowany został jeden pas jezdni, ruch prowadzony był wahadłowo.

Obecni na miejscu funkcjonariusze zbadali, że kierowca passata był pod wpływem alkoholu - stwierdzono u niego ok. 0,6 promila, co stanowi przestępstwo. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Zawadzkiem. Za jazdę pod wpływem alkoholu sprawcy grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.

- Osobno prowadzone będzie postępowanie w sprawie spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym - informuje Maria Popanda. - Sąd za takie wykroczenie może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edgar
Edgar 16.09.2020, 10:43
Karać w maksymalnym wymiarze dopuszczalnej kary. Wsiadając po pijaku za kierownicę staje się loterią. Pijaczki liczą się z tym ze kogoś zabiją.

Pozostałe