SWiK rozkopał miasto...

  • 09.09.2020, 12:09
  • JG
SWiK rozkopał miasto... Zgodnie z planem prace na Rychla mają skończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku

W Strzelcach Opolskich trwa kilka inwestycji realizowanych przez Strzeleckie Wodociągi i Kanalizację. Jedną z nich jest przebudowa i budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Rychla. Do naszej redakcji zgłaszają się mieszkańcy, którzy są niezadowoleni z przebiegu prac.

- Nasze osiedle wygląda teraz jak jedno wielkie pobojowisko, jest strasznie. Samochody są całe skurzone albo brudne z błota, mamy problem z przejazdem, z zaparkowaniem. Słyszeliśmy też, że ponoć coś tam źle zrobili i ponownie muszą rozkopywać ulicę. Kiedy to się wreszcie skończy? - dopytują rozwścieczeni strzelczanie.

Katarzyna Słodkowska ze Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji poinformowała nas, że zgodnie z harmonogramem wykonawca ma zakończyć wszystkie prace do 9 stycznia 2021 roku.

- Jeśli warunki pogodowe pozwolą, być może wykonawcy uda się zrealizować roboty wcześniej. Nie jest prawdą, że coś źle zostało zrobione przez wykonawcę. Wykonawca robót w pierwszej kolejności wykonał kolektor główny sieci kanalizacyjnej, a teraz na bieżąco wykonuje przyłącza z budynków do sieci głównej. Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla i zapewnienie przejezdności, po zakończeniu prac w danym dniu, wykonawca wdrożył technologię polegającą na zasypywaniu wykopów na koniec pracy. Natomiast w następnym dniu ponownie odkopuje to samo miejsce, aby prowadzić dalsze działania, gdzie poprzednio przerwano roboty - informuje Katarzyna Słodkowska.

Do końca października planowane jest odtworzenie nawierzchni bitumicznej oraz kostki brukowej po wykopach przy ul. Rychla 7.

- W tym czasie są również planowane odtworzenia nawierzchni z płytek betonowych chodnikowych tzw. „deptaka” w rejonie budynku Spółdzielni Mieszkaniowej. Natomiast odtworzenie nawierzchni bitumicznej po robotach budowlanych na odcinku od ul. Rychla 2 do ul. Rychla 12 zostanie wykonane po zakończeniu przebudowy przyłączy kanalizacyjnych z tych budynków do sieci głównej - dodaje.

Od czerwca trwają też prace związane z budową kanalizacji sanitarnej, przebudową sieci wodociągowej magistralnej i rozdzielczej oraz przebudową przyłączy wodociągowych na posesjach prywatnych na odcinku ul. 1 Maja w Strzelcach Opolskich od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Szpitalną.

- Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Do tej pory została wykonana znaczna część odcinka kanalizacji grawitacyjnej, kanalizacji tłocznej oraz sieci wodociągowej rozdzielczej. W najbliższym czasie wykonawca planuje zrobić przepompownię ścieków oraz przyłącza, a w następnym etapie ostatni odcinek kanalizacji sanitarnej (około 22 m) oraz sieci wodociągowej rozdzielczej (około 43 m) - wymienia Katarzyna Słodkowska. - Przedostatnim etapem inwestycji będzie wykonanie odcinka wodociągowego magistralnego o długości około 212 m. Po zakończeniu robót sanitarnych zostanie wykonane odtworzenie drogi na całej jej szerokości. Ogólnie można przyjąć, że całkowity stan zaawansowania prac to około 48% - dodaje.

Ruch drogowy nadal będzie odbywał się płynnie, jedną stroną jezdni. Jak ustaliliśmy, nie planuje się zamknięcia drogi.

- Mogą wystąpić jedynie utrudnienia dla samochodów ciężarowych trwające maksymalnie 1-2 dni w momencie wykonywania podłączeń przechodzących w poprzek drogi. Wykonawca na skończenie inwestycji ma czas do początku stycznia 2021 roku - mówi Słodkowska.

Wykonawcą obu inwestycji jest Zakład Budownictwa Ogólnego DROBUD Anna Stryczek-Janicka z Opola. Pomimo prowadzonych inwestycji, stale zapewniona jest ciągłość wody w rejonie wykonywanych prac.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HermanRozbawionyMarudami
HermanRozbawionyMarudami 16.09.2020, 18:48
Tym rzekomo rozwścieczonym strzelczanom to się w *** poprzewracało remontują,ul Rychla nie licząc bloku nr7 to wyglądała jak po próbach nuklearnych polne drogi równiejsze bywają ulepszają. Wszyscy w tym rejonie strzelec narzekają na ciśnienie wody i kanalizacje wzięli się za remont a tym jeszcze źle, jakby nie robili nic to tez by marudzil i tez rozwścieczeni by byli i pisali. Niestety nowej kanalizacji bez rozkopania ulicy nie da się się zrobić a tym co się nie podoba zostwiłbym stare przyłącza ściekowe i ze starej sieci wodę..

Pozostałe