Zdalnie z sukcesem

  • 10.09.2020, 12:06
  • bea
Zdalnie z sukcesem Wirtualne spotkania uczestników projektu

Zdalne nauczanie, do którego uczniów i nauczycieli zmusiła pandemia, nie było łatwe. Dla Edyty Bieniek, nauczycielki szkoły podstawowej w Krośnicy, taka forma współpracy z uczniami nie jest nowością. Od lat realizuje ona nauczanie z wykorzystaniem różnych platform cyfrowych i narzędzi technologii cyfrowej w ramach międzynarodowego programu eTwinning. Za swój ostatni projekt „W dobrym kierunku”, realizowany online, została wyróżniona Krajową Odznaką Jakości tego programu.

- Projekt będzie prezentowany podczas międzynarodowego seminarium: Entrepreneurship with eTwinning, odbędzie się ono w dniach 22-25 września. Spotkanie będzie się odbywało online i skierowane jest do nauczycieli zainteresowanych realizacją projektów eTwinning - informuje pani Edyta.

Jakie zadanie realizowali uczniowie w ramach wyróżnionego projektu?

- Mieli przygotować trasę wycieczki po Polsce, wraz z opisem zabytków i atrakcji, uwzględniającą przy tym jak największą ilość środków transportu - wyjaśnia Edyta Bieniek. - Temat był opracowany przez trzy szkoły w Polsce: PSP w Krośnicy oraz naszych partnerów: opolskiego ekonomika i podstawówki z Bukowy. Miał zapoznać uczniów z zadaniami, które wykonuje logistyk czy pracownik biura turystycznego. Uczniowie przygotowali opisy, które zamieszczali online na platformie TwinSpace. Początkowo pracowali samodzielnie, potem w parach, a następnie w czterech zespołach międzyszkolnych. Wszyscy partnerzy wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i bardzo dobrą organizacją pracy - zapewnia nauczycielka. - Przygotowaliśmy książkę i magazyn online, ukazujące ciekawostki o środkach transportu, trasę przejazdu uwzględniającą kosztorys, noclegi, plan pobytu etc. Zaangażowani w projekt „W dobrym kierunku” opracowali szczegółowy plan wycieczki na trasie Opole-Wrocław-Łódź-Warszawa-Gdańsk-Opole.

Krajowe Odznaki Jakości otrzymali też partnerzy projektu.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe