Instrumenty dla orkiestry

  • 08.09.2020, 09:00
  • JK
Instrumenty dla orkiestry Nowe instrumenty bardzo się przydadzą

Jemielnickie Stowarzyszenie Muzyczne oraz orkiestra z Kędzierzyna-Koźla otrzymali instrumenty zakupione za pieniądze z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego przyznane w ramach projektu „Nade wszystko muzyka! Koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Jemielnickiej Orkiestry Dętej”. Ich wartość to prawie 150 tys. zł.

Na kameralnym spotkaniu przekazania instrumentów, które w minionym tygodniu odbyło się w spichlerzu, jemielnickie stowarzyszenie reprezentowali Grzegorz Pyka, Norbert Jaskóła i Grzegorz Broncel. Obecni byli też wicemarszałek Roman Kolek, wójt Marcin Wycisło i przedstawiciele muzyków.

Orkiestry otrzymały m.in. sprzęt perkusyjny, 2 barytony, 3 klarnety, 6 puzonów, 2 flety, 1 saksofon, 2 trąbki, 2 tenorhorny, a także pulpity, nuty oraz umundurowanie.

- Tradycja muzykowania w orkiestrach w naszym regionie sięga co najmniej końca XIX wieku. Obecnie młodzi ludzie niechętnie wstępują do orkiestr, a my poprzez cykl koncertów chcemy zmienić ten przykry trend - mówi Grzegorz Broncel. - Jeszcze we wrześniu chcemy odwiedzić Żędowice, Jemielnicę i Ujazd, i pokazać, że wspólne granie jest naprawdę wspaniałą okazją do samorozwoju i integracji. Koncerty odbędą się w plenerze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddawali na nasz projekt głosy, i tym, którzy je zbierali wśród mieszkańców różnych miejscowości. Orkiestra połączyła siły ze strażakami-ochotnikami z Gąsiorowic i Jemielnicy, których projekt również uzyskał dofinansowanie - dodaje.

Muzykom gratulujemy, a słuchaczom życzymy pięknych wrażeń na koncertach.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe