Pamięć łączy pokolenia [galeria]

  • 08.09.2020, 08:51
  • JG
Pamięć łączy pokolenia [galeria]
Szkoła podstawowa w Rozmierce w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny. Wstępnie uroczystości związane z jubileuszem miały odbyć się w czerwcu, ale ze względu na epidemię odprawiono jedynie mszę. Jako że Rozmierka otrzymała na organizację święta szkoły 5 tysięcy złotych z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej, impreza musiała odbyć się w tym roku.

I tak w piątek, 4 września, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki oraz przedstawiciele władz samorządowych i oświaty, w tym kurator opolski Michał Siek, spotkali się na urodzinach placówki. Choć wszystko odbyło się tak jak już dawno planowano, z programu obchodów musiał zostać wykreślony jeden ważny punkt, czyli zjazd absolwentów. 

Jak podkreśla Irena Pachołek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rozmierce, świętowanie trwało cały dzień i każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie starszych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o szkole, po południu odbył się turniej piłki plażowej, a najmłodsi mogli spędzić czas na zajęciach plastyczno-technicznych. Podczas oficjalnej części uroczystości została przedstawiona historia szkoły, wychowankowie placówki pochwalili się swoimi talentami muzycznymi i aktorskimi, zaprezentowano również laureatów konkursu literackiego "Wspomnienia ze szkoły" i plastycznego "Moja szkoła wczoraj, dziś i jutro". Chętni mogli zwiedzić budynek szkoły oraz obejrzeć przygotowane wystawy okolicznościowe. 

Podczas jubileuszu ZPO wykorzystał również nagrodę, którą otrzymał w naszym plebiscycie "Bajkowe przedszkole" za zajęcie pierwszego miejsca. Dzieci przez dwie godziny bawiły się z animatorkami grupy Dream Team, mogły się też wyszaleć na dmuchańcu. 

W przygotowanie imprezy zaangażowały się szkoła, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rozmierka "Nasza Rozmierka" oraz sołectwo. Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach, którzy w szkole przepracowali wiele lat, i wręczyli im kwiaty. Goście zebrani na urodzinach oprócz upominków, składali serdeczne życzenia dla placówki i całej społeczności szkolnej. Do serdeczności dołącza się również nasza redakcja, która życzy szkole wielu uczniów, jej pracownikom zapału do pracy i kolejnych pięknych jubileuszy.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe