Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 15:09

Juniorskie derby

PIŁKA NOŻNA: I Liga Juniorów
Bartłomiej Grzysek (przy piłce) strzelił dla gospodarzy gola na wagę zwycięstwa w całym meczu

Juniorzy Jedności Rozmierka pokonali na własnym terenie Naprzód Jemielnica 2:1. Obydwie drużyny przystępowały do tego meczu bez zwycięstwa, choć w gorszej sytuacji byli gospodarze, którzy zanotowali do tej pory dwie porażki. Jemielnica po dwóch meczach miała jeden punkt, mając na koncie remis i przegraną.

Mecz już od samego początku był zacięty, a obie drużyny zaciekle starały się jako pierwsze strzelić gola. W 11. minucie szansę na to mieli gospodarze. Maciej Kokot podał do Bartłomieja Grzyska, który będąc z lewej strony bramki oddał bardzo mocny strzał. Piłka minęła jednak prawe okienko bramki Emila Kasprzyka. Niedługo później role się odwróciły i to Jemielnica mogła otworzyć wynik. Goście mieli bowiem dwie sytuacje, a dokładnie Filip Mutor, którego próby najpierw zablokowali rywale, a potem przechwycił Michał Ochmann. Pierwszą bramkę tego dnia na swoim koncie w 30. minucie zapisali gospodarze. Pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Jakub Ostrowski. Po kilku minutach goście mieli szansę na wyrównanie, gdy Marcel Kozioł przymierzył wprost w słupek. Piłka dostała bocznej rotacji i wydawało się, że przekroczy linię bramkową, ostatecznie jednak minęła drugi słupek. Jeszcze przed przerwą Rozmierka strzeliła rywalom gola do szatni. Dawid Glinka dośrodkował z rzutu wolnego wprost na stopę Bartłomieja Grzyska, który bez problemu umieścił piłkę w siatce (2:0).

Na pierwszy plan po zmianie stron wysunął się Marcel Kozioł, który podczas drugich czterdziestu pięciu minut miał kilka stuprocentowych okazji na gola. Na drodze do bramki stał jednak Michał Ochmann, który ratował wynik gospodarzom. W 58. minucie szansę na bramkę kontaktową miał Marcel Gawlik, który po podaniu od Filipa Mutora został zatrzymany przez bramkarza Jedności. Wreszcie w 63. minucie Marcelowi Kozłowi udało się trafić do siatki. Ze swojej bramki wyszedł Michał Ochmann, a zawodnik Naprzodu pokonał go lobem. Marcin Blaut próbował jeszcze ratować sytuację, jednak nie trafił w piłkę i ta ostatecznie wpadła do bramki (2:1). Kilkadziesiąt sekund później w słupek trafił Daniel Kała, po chwili futbolówka minęła światło bramki po drugiej stronie boiska, po tym jak strzał oddał Filip Mutor. W ciągu kolejnych minut kilka okazji mieli goście, szanse mieli Marcel Gawlik, Marcel Kozioł, odpowiadali też gospodarze: Marcin Blaut czy Adam Wojdyła. Im bliżej było końcowego gwizdka, tym większe emocje towarzyszyły piłkarzom zarówno na boisku, jak i na ławkach rezerwowych. Już w samej końcówce rzut wolny z niemal połowy boiska wykonywał Bartłomiej Grzysek. Jego strzał zaskoczył Emila Kasprzyka, jednak wynik tego dnia pozostał już bez zmian.

Jedność Rozmierka - Naprzód Jemielnica 2:1
Rozmierka: Michał Ochmann, Bartłomiej Brodacki Marcin Blaut, Piotra Kała, Bartłomiej Grzysek, Patryk Brodacki, Adam Wojdyła, Dawid Glinka, Kamil Kała, Maciej Kokot, Jakub Ostrowski oraz Tomasz Piontek, Daniel Kała, Patryk Goli, Kamil Pollok, Rafał Nocoń, Mateusz Kalka
Jemielnica: Emil Kasprzyk, Mateusz Karpa, Samuel Biemer, Bartosz Biemer, Tomasz Moskiewicz, Bartłomiej Bolek, Marcel Kozioł, Mariusz Bugajewski, Kacper Świerzy, Filip Mutor, Marcel Gawlik oraz Mateusz Helisz, Dominik Jaskóła