Po ciepłym lecie, ciepła zima

  • 05.09.2020, 08:12
  • MM
Po ciepłym lecie, ciepła zima Tak wyglądały rury przy ulicy Opolskiej 61. Na szczęście już ich nie ma

Spółka Zaw-Kom w tym roku wykonała kilka inwestycji na sieci ciepłowniczej w mieście. Pierwszą była budowa przyłącza i węzła centralnego ogrzewania do budynku przy ul. Opolskiej 49 w Zawadzkiem. Lokatorzy tego domu wciąż ogrzewali swoje mieszkania za pomocą indywidualnych pieców. Przyłączenie do sieci sprawiło, że za jednym zamachem zlikwidowano 40 kopciuchów.

Budowa polegała na położeniu 140 metrów rur ciepłowniczych wzdłuż ul. Powstańców Śl. oraz dostosowaniu pomieszczenia piwnicznego w budynku i montażu węzła c.o. Zaw-Kom przeprowadził te działania bez pomocy firm zewnętrznych.

- Dodatkowo przy naszym wsparciu – jako administratora budynku – wspólnota mieszkaniowa otrzymała pożyczkę unijną na wykonanie instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania: kaloryfery, piony itp. oraz rozbiórkę istniejących pieców - informuje Gabriela Krawiec-Górzańska, prezes spółki Zaw-Kom. - Nowy sezon grzewczy będzie pierwszym dla mieszkańców bez noszenia wiader z węglem.

Drugą realizowaną w ostatnich miesiącach inwestycją ciepłowniczą była wymiana sieci centralnego ogrzewania wzdłuż budynków Opolska 61a-d. Wymieniono stare stalowe rury na preizolowane, czyli ocieplone. W sumie w tym miejscu położono 230 metrów rur, zlikwidowano cztery komory cieplne i betonowe przepusty pod drogami wjazdowymi do bloków. Celem tej inwestycji była likwidacja strat ciepła, usunięcie awaryjnych zaworów i likwidacja komór ciepła, które uległy degradacji przez 30 lat użytkowania.

- Inwestycja ta jest kontynuacją wymiany ciepłociągu z dwóch poprzednich lat w ul. Powstańców Śląskich (od mostu), ul. Handlowej i ul. Nowej - informuje Gabriela Krawiec-Górzańska. - Inwestycja wykonana została w całości siłami własnymi.

Dodatkowo do sieci ciepłowniczej podłączono nowy pawilon handlowy na skrzyżowaniu ulic Handlowej i Nowej. Jak widać, pracownicy ciepłowni latem nie próżnują!

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe