Powrót do pełnej oferty?

  • 03.09.2020, 12:12
  • MM
Powrót do pełnej oferty? Józef Kotyś, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem

Jesteśmy pełni obaw, ale optymistycznie nastawieni - tak o początku sezonu artystycznego w gminie Kolonowskie mówi dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Józef Kotyś. Podjęto decyzję, że z początkiem września powrócą regularne zajęcia wszystkich sekcji artystycznych, pojawi się też jedna nowa. Próbę powrotu do normalności podjęto między innymi po telefonach rodziców, którzy dopytywali o termin uruchomienia zajęć.

Dzieci i młodzież w gminie Kolonowskie mogą tańczyć w zespole tanecznym Figielek lub grupie hip-hopowej Replay. Dla tancerzy prowadzone są także dodatkowe godziny akrobatyki. Zajęcia odbywają się w świetlicy w Staniszczach Wielkich. Figielka prowadzi Emilia Front - dawna podopieczna zespołu, grupę Replay - Angelika Gnacy z pomocą Stefani Koprek - Stefani jest najstarszą tancerką naszego zespołu. Jak mówi Józef Kotyś, powoli wychowujemy sobie własnych instruktorów.

Kto chce pośpiewać, może zapisać się do chóru dziecięcego, gdzie przyjmowane są dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, albo do „Studio pod Florianem” - młodzież od piątej klasy. Chór prowadzi Iwona Cierpich, a zajęcia wokalne Józef Kotyś. Na scenę ma też powrócić grupa ArsFictis prowadzona przez Jerzego Kaufmanna.

Dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej mogą rozwijać tężyznę fizyczną w szkółce piłki ręcznej pod okiem Tomasza Kubika. Zajęcia przygotowują do gry w klubach sportowych. Nowością w tegorocznej ofercie BiCeK-u będą zajęcia manualne, których nie prowadzono w ubiegłym roku. Więcej o nich napiszemy za tydzień w Strzelcu. Spotkania mają ruszyć od połowy września.

Na wszystkie zajęcia można się zapisywać u koordynatorów oraz w biurze BiCeK-u. Ze względu na obostrzenia liczebność grup może być ograniczona. Na przykład na sali w świetlicy w Staniszczach Wielkich będzie mogło ćwiczyć jednocześnie 13 dzieci. Grupa na zajęcia plastyczne to około 10 podopiecznych.

Pracownicy BiCeK-u na razie nie planują koncertów ani dużych spotkań kulturalnych. Przy obecnych obostrzeniach na salę OSP Kolonowskie mogłoby wejść maksymalnie 40 widzów.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe