Lipowa jak ser szwajcarski

  • 01.09.2020, 12:02
  • JK
Lipowa jak ser szwajcarski Czytelnik przysłał zdjęcia

Od ponad roku ulica Lipowa w Nogowczycach jest podobna do sera szwajcarskiego - żali się Czytelnik. - Obok krzyża pomału jest problem z przejazdem. Komunalka umywa ręce, twierdząc, że droga nadaje się do kapitalnego remontu. Niestety tracą na tym mieszkańcy... Proszę o pomoc medialną - napisał w mailu do redakcji.

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujeździe wyjaśnia, że nakładanie kolejnych łat na tę drogę nie przyniosłoby żadnego efektu. Łaty i tak zaraz wypadną, ponieważ nie ma ich do czego przyczepić. Jedynym ratunkiem jest remont drogi.

Burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom przyznaje, że gmina zaoszczędziła nieco pieniędzy na przetargach i dzięki tym funduszom uda się wyremontować kilka dróg, na które mieszkańcy skarżą się od lat.

- Wśród nich jest ulica Strzelecka oraz część ul. Lipowej (wokół terenu wiejskiego) w Nogowczycach. Na naszej liście znalazły się też: ul. Słoneczna na Osiedlu na Wzgórzu w Ujeździe, gdzie oprócz przebudowania drogi wybudujemy dwa nowe parkingi, a także ul. Kanałowa w Niezdrowicach. Ponadto przygotujemy koncepcję rozwiązania problemu podtopień na ul. Małopolnej w Zimnej Wódce - mówi burmistrz. - Na całość wydamy ok. 600 tys. zł. Mam nadzieję, że remonty uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku - dodaje.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe