Boi się o swoje dzieci

  • 28.08.2020, 08:12
  • MM
Boi się o swoje dzieci Tędy do szkoły i przedszkola na rowerze dojeżdża z dziećmi pani Iwona. Kobieta chce, by powstał tu chodnik

Pani Iwona mieszka na ulicy Dzierżonia w Fosowskiem, a swoje dzieci co dzień zaprowadza do szkoły i przedszkola w Kolonowskiem.

- W ubiegłym roku jechaliśmy do szkoły na rowerach ulicą Czerwionki, na odcinku pomiędzy cmentarzem a przejazdem kolejowym omal nie potrącił nas samochód - opowiada kobieta. - Nigdy nie czujemy się tam bezpiecznie, postanowiłam więc zadziałać.

Pani Iwona napisała pismo do burmistrza, zebrała podpisy sąsiadów i znajomych i zaniosła je do urzędu. Liczy, że władze gminy pomogą jej w kontaktach ze starostwem powiatowym, do którego należy ulica Czerwionki. W dokumencie mieszkańcy proszą, aby istniejący chodnik na Czerwionki połączyć z tym na ulicy Kościelnej w Staniszczach Wielkich, a na wysokości cmentarza namalować pasy prowadzące na parking. Takie rozwiązanie znacznie zwiększyłoby bezpieczeństwo na tym odcinku drogi.

- Tą drogą dojeżdża wiele ludzi, nie tylko do szkoły, ale też do przychodni, sklepu - wylicza pani Iwona. - Wszyscy, których prosiłam o podpis, reagowali pozytywnie, wszyscy uważają, że to potrzebna sprawa.

Decyzja w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej należy do zarządu powiatu strzeleckiego. Wiceburmistrz Konrad Wacławczyk zapewnił nas, że złożone do gminy pismo zostanie przekazanie do powiatu.

- Jeżeli powiat zwróci się do nas z wnioskiem o współfinansowanie takiej inwestycji, temat zostanie poddany pod obrady rady miejskiej i zapadnie decyzja w tym zakresie - dodaje wiceburmistrz.

Nie udało nam się na razie uzyskać komentarza powiatu w tej sprawie, ale do sprawy będziemy wracać.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.09.2020, 13:30
Nie tylko pani Iwona boi sie o swoje dzieci.Wszyscy boimy sie chodzic i jezdzic rowerem na tej ulicy .Kiedys dojdzie do tragedi,wtedy bedzie za pozno.

Pozostałe