Są środki na kolejny etap

  • 27.08.2020, 08:12
  • MM
Są środki na kolejny etap Są środki na kolejny etap

Mieszkańcy Kielczy, którzy w ubiegłym roku doczekali się przyłączy kanalizacyjnych, już w 70% podłączyli się do sieci. Przyszedł czas, aby rury odprowadzania ścieków poprowadzić w kolejnych częściach wsi. Spółka Zaw-Kom postarała się o środki na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i otrzymała informację o przyznaniu dotacji.

- Czwarty etap kanalizowania Kielczy, oznaczony na mapie kolorem czerwonym i zielonym, ma duże szanse realizacji - informuje Gabriela Krawiec-Górzańska, prezes spółki. - Planujemy wybudować sieć kanalizacyjną w ulicach: Nowowiejskiej, Konopnickiej, Kopernika, części Starego Osiedla, części Wiosennej, części Chrobrego, części Słonecznej. Ze względu jednak na duże obciążenie spółki innymi inwestycjami roboty w Kielczy planowane są na 2022 rok - wyjaśnia.

Na dalszą część kanalizacji mieszkańcy Kielczy będą więc musieli jeszcze trochę poczekać. Po wybudowaniu sieci w opisywanym IV etapie – dostęp do usługi będzie miało ponad 90% mieszkańców tej wsi.

Pracownicy spółki przypominają, że podłączenie się do kanalizacji - jeśli jest ona dostępna - jest obowiązkowe.

- Procedurę podłączenia swojego domu do sieci każdy zainteresowany musi rozpocząć od złożenia w Zaw-Kom-ie wniosku o wydanie warunków przyłączeniowych - instruuje prezes Górzańska. - Do czasu niewywiązania się z tego obowiązku, ścieki powinny być wywożone beczką na oczyszczalnię ścieków przez podmiot posiadający do tego specjalne zezwolenie, a wszystkie kwity z dokonanej usługi należy zachować w domowym archiwum na wypadek kontroli - przestrzega.

O terminach podłączeń mieszkańcy będą informowani przez spółkę na bieżąco.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe