Urząd do remontu

  • 25.08.2020, 12:02
  • JK
Urząd do remontu Budynek przejdzie termomodernizację jeszcze w tym roku

Gmina Jemielnica przymierza się do przeprowadzenia termomodernizacji jednego z budynków, w którym mieści się urząd gminy wraz z urzędem stanu cywilnego.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania przetargu na to zadanie - mówi wójt Marcin Wycisło. - Decyzję o tej inwestycji podjęliśmy w związku z wysokimi kosztami, jakie co roku gmina ponosi za ogrzewanie obu obiektów urzędu. Są one dość wysokie i należy je pilnie zredukować.

Budynek ma mieć położony nowy dach, ściany zostaną ocieplone, a jednocześnie zostanie odnowiona elewacja. W oknach ma być zamontowany system rolet, znikną kraty.

- Cały budynek zyska na estetyce. To w końcu wizytówka gminy, tu mieści się sala obrad, odbywają się sesje rady, różne spotkania z przyjezdnymi gośćmi - argumentuje wójt.

Jeśli przetarg się powiedzie i wpłyną w nim korzystne oferty, to inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

W przyszłym roku planowana jest modernizacja drugiego obiektu, w którym swoje biura mają wójt, zastępca oraz referat inwestycji. Pojawił się pomysł, by mieszczący się w najniższej kondygnacji Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przenieść do starego budynku przedszkola.

- Za rok jesienią ma już działać nowe przedszkole. Stara siedziba się zwolni i być może uda się ją zaadaptować na OPS - przyznaje wójt. - Na razie to niewiążący plan. Nic nie jest przesądzone - zastrzega.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gelnik ze wusztym
Gelnik ze wusztym 26.08.2020, 09:20
Budynek Urzędu Gminy Jemielnica na powyższym zdjęciu wygląda niczym opuszczony skład amunicji gdzieś na zachodniej Ukrainie.

Pozostałe