Bon turystyczny? Zadzwoń, napisz, dowiedz się

  • 04.08.2020, 11:15 (aktualizacja 04.08.2020, 11:21)
  • Źródło: ZUS
Bon turystyczny? Zadzwoń, napisz, dowiedz się

Ruszyła specjalna linia telefoniczna poświęcona bonowi turystycznemu. W każdy dzień tygodnia, całą dobę możesz zapytać czy Polski Bon Turystyczny to coś dla ciebie!

 

Numer telefonu 22 11 22 111 – to szybki dostęp dla wszystkich, którzy zainteresowani są wakacyjnym wsparciem finansowym. Infolinia ZUS ruszyła w piątkowy poranek (24.07)
i w ciągu pierwszych czterech godzin od jej uruchomienia, konsultanci odebrali ponad tysiąc telefonów.

 

- Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać
z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu - prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

ZUS podkreśla, że linia telefoniczna to nie jedyne źródło wiedzy o bonie turystycznym. Pytania można też przesyłać na specjalny adres e-mailowy: [email protected]

 

Obsługa bonu będzie odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu trzeba mieć profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

 

Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych tj. adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego.

 

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ecik
ecik 04.08.2020, 13:33
czy wiecei może czy można płacić bonem za pływalnie i baseny?

Pozostałe