Kto, kiedy, z kim

  • 30.07.2020, 21:33
  • ZAG
Kto, kiedy, z kim
PIŁKA NOŻNA: Ligi młodzieżowe

Niedawno władze Opolskiego Związku Piłki Nożnej podały ramowe terminarze rundy jesiennej w rozgrywkach młodzieżowych. Wiosną tego roku po zimowej przerwie na murawy wrócili jedynie zawodnicy Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych oraz Opolskiej Ligi Trampkarzy. Reszta nie zdążyła tego uczynić, a przeszkodził im w tym koronawirus.

Od kilku tygodni najmłodsi adepci piłki nożnej mogą już trenować - oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń i w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Za chwilę wrócą także do grania o punkty, w niektórych przypadkach wcześniej niż miało to miejsce do tej pory.

Jako pierwsi na murawy wrócą zawodnicy w Opolskiej Lidze Juniorów i Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych - oni zagrają już w połowie sierpnia. Runda jesienna na tym poziomie rozgrywek zakończy się w połowie listopada. Tydzień później ligowa karuzela ruszy u graczy I ligi juniorów, juniorów młodszych i trampkarzy, a pod koniec sierpnia u drugoligowych drużyn juniorów młodszych i trampkarzy. Najpóźniej, bo już na początku września zacznie się granie w Opolskiej Lidze Młodzików. Nie znamy jeszcze podziału na grupy ani terminarzu ramowego w pozostałych ligach młodzików.

Nowością w porównaniu do poprzednich lat jest utworzenie Ligi Orlików - do tej pory w tej kategorii wiekowej piłkarze rywalizowali systemem turniejowym.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe