Bardziej kulturalnie w MCKS

  • 29.07.2020, 12:15
  • Anna Szaton
Bardziej kulturalnie w MCKS Budynek MCKS przed remontem

Nareszcie! Po wielokrotnych staraniach gminie Kolonowskie udało się pozyskać środki na rewitalizację pomieszczeń kulturalnych w budynku Miejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego, zlokalizowanego przy boisku Unii Kolonowskie.

Projekt pn. „Przebudowa części świetlicowej budynku MCKS Kolonowskie” o wartości łącznej ponad 580 tysięcy, otrzymał dofinansowanie w wysokości 58%, czyli prawie 320 tysięcy złotych!

Dzięki projektowi budynek, wymagający od dłuższego czasu remontu, wzbogaci się o nowy dach, okna i elewację. Przebudowane zostaną schody zewnętrzne i taras, wymienione instalacje, a część świetlicowa zostanie odnowiona.

Strop i ściany sali muzycznej, która ma służyć zespołom muzycznym do przeprowadzania prób, zostanie obudowana płytami dźwiękochłonnymi.

W zrewitalizowanej części kulturalnej Biblioteka i Centrum Kultury prowadzić będzie ogólnodostępne warsztaty tradycji lokalnych (kulinarne, kroszonkarskie czy tworzenia koron żniwnych i malowania porcelany). W pomieszczeniach tych odbywać się będą także prelekcje, związane z historią gminy, parafii i spotkania z ciekawymi ludźmi. Część muzyczna pozostanie do dyspozycji lokalnych zespołów, chóru i orkiestry.

Na remont części sportowej MCKS będziemy musieli, niestety, jeszcze poczekać...

Anna Szaton

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fkk
fkk 29.07.2020, 13:36
To njest chore.Wyrzucanie kasy

Pozostałe