Rusza remont autostrady

  • 28.07.2020, 12:16
  • JG
Rusza remont autostrady

Na początku sierpnia rozpocznie się remont około 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle a Krapkowice. Jak informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, roboty na jezdni północnej autostrady będą prowadzone całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem go na kierunek przeciwny, tj. na jezdnię południową.

Prace podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy obejmie remont odcinka od 256,7 kilometra do 264. Na około 3 kilometrach ruch będzie odbywał się na dwóch pasach ruchu w kierunku Wrocławia i na jednym pasie w kierunku Katowic, na kolejnych czterech dojdzie drugi pas na Katowice. Na wysokości MOP Góra Świętej Anny oraz na odcinku od Góry Świętej Anny w kierunku węzła Kędzierzyn będą po dwa pasy ruchu zarówno na Katowice, jak i na Wrocław. Podczas tego etapu prac zostanie zamknięty MOP Wysoka, wjazd i wyjazd z MOP Góra Świętej Anny zostanie utrzymany.

Wykonawcą remontu autostrady jest firma ADAC-LEWAR, która na początku sierpnia ustawi bariery separacyjne do oddzielenia przeciwnych kierunków ruchu. Jako że inwestycja odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wykonawca jest odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej remontu jezdni północnej i wykonanie robót przygotowawczych. Zakres prac obejmuje m.in. wydłużenie istniejącego przejazdu awaryjnego, remont konstrukcji nawierzchni, remont obiektów mostowych, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy gruntowych, wymianę barier betonowych.

Remont ma się zakończyć pod koniec listopada.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe