Naprawili, a klientów mało...

  • 28.07.2020, 09:11
  • JG
Naprawili, a klientów mało... Kiedy pogoda dopisuje, mieszkańcy chętnie przychodzą się kąpać

Przed rozpoczęciem każdego sezonu na pływalni odkrytej w Strzelcach Opolskich prowadzone są prace remontowe. Tegoroczne kosztowały blisko 60 000 złotych.

- Odmalowaliśmy wszystkie niecki basenowe wraz ze skocznią i brodzikiem. W średnim basenie uzupełniliśmy ubytki i pęknięcia dna oraz uszczelniliśmy szczeliny. W dużym basenie na długości około 20 metrów położyliśmy nową posadzkę - mówi Dariusz Bolechowski p.o. kierownika referatu sportu i rekreacji w urzędzie miejskim w Strzelcach Opolskich. - Co roku przeprowadzamy niezbędne remonty, w szczególności dna niecek basenowych w takim zakresie, na ile pozwalają środki finansowe przyjęte do budżetu na realizację tego zadania - dodaje.

Na chwilę obecną na obiekcie może przebywać 350 osób. W okresie od 3 do 22 lipca z pływalni odkrytej skorzystało 1880 osób.

- Niestety na razie pogoda nam nie sprzyja. W Strzelcach Opolskich zawsze tak było, że muszą być dwa, trzy dni dobrej pogody, aby frekwencja była większa. Na pływalni odkrytej obecnie nie organizujemy żadnych imprez rekreacyjnych. Nie można też wypożyczyć sprzętu, ale mieszkańcy mogą przyjść np. z własną piłką i pograć w siatkówkę - dodaje Dariusz Bolechowski.

Obecnie na basenie 10 osób bierze udział w kursie młodszego ratownika. W sierpniu planowany jest nabór na kolejny kurs. Kąpielisko w sezonie letnim czynne jest codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strzelczanin
strzelczanin 04.08.2020, 20:08
Nie dziwne. Palenie papierosów i picie alkoholu bez ograniczeń, nawet osoby pilnujące swoje pociechy koło brodzika sobie zapalić lubią bez oglądania się na innych.
Brak ślizgawki dla dzieciaków to duży minus.
Malina1988
Malina1988 30.07.2020, 18:16
To może jakaś slizgawke by zrobili? Zdzieszowice takie za*** a basen jak stodoła ludzi pełno i slizgawka jest a w Strzelcach co?

Pozostałe