W jedną dobę dojechali ze Strzelec do Gdańska [galeria]

  • 27.07.2020, 22:10
  • JG
W jedną dobę dojechali ze Strzelec do Gdańska [galeria] autor: Jarosław Timoszuk, ZK nr 2 w Strzelcach Opolskich
Do przejechania mieli ponad 500 km, a czas, który sobie wyznaczyli na pokonanie trasy, to jedna doba. Nieformalna ekipa kolarska, do której należy 5 funkcjonariuszy Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich oraz jedna osoba niezwiązana ze Służbą Więzienną, zorganizowała niecodzienne przedsięwzięcie.

W niedzielę, 26 lipca, o godzinie 24.00 sierż. Grzegorz Kowalski, plut. Sebastian Banaś, sierż. Piotr Kolasa i Adam Cuch wystartowali ze Strzelec i na rowerach pojacha do Gdańska, żeby pomóc dwóm osobom: Pawłowi Kubackiemu, funkcjonariuszowi Zakładu Karnego w Sztumie (województwo pomorskie), który walczy z białaczką, i Mai Dąbrowskiej, bratanicy funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Koszalinie, która choruje na nowotwór. 

Grupa utworzyła zbiórkę na portalu siepomaga.pl (siepomaga.pl/rowerem-dla-mai), przez którą można wpłacać pieniądze na leczenie dziewczynki. Mała Maja cierpi na dziecięcy rzadki nowotwór, który powstaje w obrębie jamy brzusznej. Rodzice dziewczynki potrzebują pieniędzy, ponieważ immunoterapia, która ma zapobiec wznowieniu choroby, kosztuje milion złotych, a NFZ jej nie refunduje. Każdy chętny może wpłacić dowolną kwotę, która przybliży dziewczynkę do podjęcia leczenia i szansy na życie. 

Paweł Kubacki jest kierownikiem ochrony w ZK w Sztumie i choruje na białaczkę. Dla niego strzeleccy funkcjonariusze zbierają gadżety związane ze sportem, które później albo zostaną przekazane kierującemu akcją w Sztumie, albo zlicytowane, a pieniądze trafią na konto pana Pawła. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii, zdjęcia wykonał Jarosław Timoszuk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe