Tu będzie przedszkole

  • 24.07.2020, 12:15
  • bea
Tu będzie przedszkole W niedawno ocieplonym budynku szkoły w Izbicku już w przyszłym roku funkcjonować ma przedszkole. Będzie w nim miejsce dla 100 przedszkolaków

Gmina Izbicko ogłosiła przetarg na modernizację części budynku szkoły podstawowej w Izbicku. Obiekt jest świeżo po termomodernizacji, teraz zostanie zaadaptowany na przedszkole z pięcioma oddziałami.

W nowej siedzibie przedszkola znajdować się będą dwa oddziały dla maluchów na parterze oraz trzy oddziały dla starszaków na piętrze (do 20 osób każdy). Do dyspozycji dzieci będzie sala gimnastyczna na zajęcia ruchowe. Oprócz tego będą też gabinety dla 10-osobowego personelu oraz dyrektora, szatnie, pokój do pracy indywidualnej, magazynek, toalety (w tym jedna przeznaczona dla niepełnosprawnych). Obiekt zostanie dostosowany do przepisów BHP oraz przeciwpożarowych.

Jeśli przetarg okaże się skuteczny, to prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku. Koszt całej inwestycji oszacowano na 2,1 mln złotych. W tym roku zaplanowano wydatki opiewające na pół miliona złotych i na tę kwotę wykonawca musi obliczyć koszt najbliższych robót.

- Chciałabym, aby przedszkole otworzyło swoje podwoje już we wrześniu przyszłego roku - informuje wójt Brygida Pytel.

Dla uczniów przeznaczono budynek po byłym gimnazjum. Tu też planowany jest remont. Gmina od jakiegoś czasu przymierza się do jego ocieplenia i podwyższenia jego standardów energetycznych.

- Środki na ten cel chcemy pozyskać z Unii Europejskiej za pośrednictwem Aglomeracji Opolskiej, dokumentacja jest gotowa, czekamy w tej chwili na nabory - przyznaje wójt.

Co stanie się z uczniami, gdy remonty dwóch budynków zbiegną się w czasie?

- Prace będą musiały być tak prowadzone, by nie przeszkadzały uczącym się. Nie będą się musieli nigdzie przenosić - zapewnia Brygida Pytel.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe