Nowe drogi i bagienko we wsi

  • 22.07.2020, 08:31
  • JK
Nowe drogi i bagienko we wsi Droga w Zimnej Wódce jest zamknięta

Powiat strzelecki otrzymał dotacje od gminy Ujazd, dzięki czemu mógł zlecić potrzebne remonty dróg powiatowych.

Udało się już zmodernizować fragment drogi powiatowej między Sieroniowicami a Balcarzowicami. Dotacja gminy w tym przypadku została uchwalona przez radnych na poziomie 87,5 tys. zł.

Odbył się też remont drogi powiatowej w Kluczu - z 60 tys. zł dofinansowania od gminy. Jak wskazują mieszkańcy, podczas robót nie zabezpieczono odpowiednio poboczy, przez co w czasie ulewy brud spływa do wsi...

- Droga jest ładna, równa, ale co z tego - po ulewnym deszczu pobocza totalnie wymyło - mówi sołtys Klucza Rajmund Muskała. - Cały brud z wąwozu ścieka do centrum naszej wioski. Przy kościele tworzy się bagienko... Mimo licznych interwencji w starostwie, mimo że wspiera nas burmistrz Hubert Ibrom, nie udało się do tej pory tego problemu rozwiązać - dodaje.

Starosta strzelecki Józef Swaczyna przyznaje, że był w terenie i widział, co się dzieje.

- Spływa głównie woda z wyżej położonych pól. Utwardzenie poboczy nie załatwi sprawy - uważa starosta. - Frezowiny, które zostały wymyte z poboczy po nawalnych deszczach, będą uzupełnione. Zamierzamy uzupełniać je na bieżąco po każdej takiej ulewie. Natomiast z oszczędności po przetargu zmodernizujemy istniejący ciąg korytkowy przy kościele w Kluczu. Może w ten sposób uda się przejąć nadmiar wody. Czas pokaże, czy to przyniesie efekt - dodaje.

Aktualnie trwa remont nawierzchni drogi powiatowej - ul. Strzeleckiej w Zimnej Wódce - od skrzyżowania z ul. Gajową do ul. Ujazdowskiej. Gmina dotuje tę inwestycję kwotą 67,5 tys. zł. Modernizowany odcinek został zamknięty, obowiązuje objazd bocznymi drogami.

- Na pewno na 6 sierpnia, na Tour de Pologne, droga będzie gotowa - mówi starosta. - Kolarze pojadą już odnowionym fragmentem.

W tym roku gmina przewidziała jeszcze jedną wspólną inwestycję z powiatem - budowę chodnika w Jaryszowie przy ul. 1 Maja. Jednak powiat na razie wycofał się z tego zadania. Być może uda się je zrealizować w przyszłym roku.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe