W wirtualu i realu

  • 16.07.2020, 12:14
  • Anna Szaton
W wirtualu i realu W trasie...

Pandemia COVID-19 mocno pokrzyżowała wakacyjne plany nie tylko turystom, ale także instytucjom kultury. Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem swoją bogatą ofertę zajęć letnich dla dzieci również musiała dostosować do nowej rzeczywistości.

- Kiedy jeszcze nie było wiadomo, jak sytuacja się rozwinie, musieliśmy podjąć decyzję, jak mają wyglądać tegoroczne wakacje - mówi Teresa Narolska z BiCeK-u. - Postawiliśmy na tzw. „live`y”, czyli zajęcia prowadzone na żywo dla określonej grupy zapisanych uczestników.

Najmłodsi otrzymali zatem - jeszcze przed wakacjami - bezpłatne materiały, a teraz uczestniczą w zajęciach, w zamkniętych grupach na portalu społecznościowym, tworząc w domu to, o czym opowiadają prowadzące.

Sporym modyfikacjom poddano także rajd rowerowy, który - z tych samych, co zajęcia stacjonarne powodów - nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie.

- Z powodu koronawirusa nie mogliśmy przeprowadzić rajdu rowerowego w tradycyjnej formule, wymyśliliśmy zatem coś nowego - mówi Józef Kotyś, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem. - Rodzinna wyprawa rowerowa okazała się strzałem w dziesiątkę i już dzisiaj mogę powiedzieć, że wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez naszą instytucję kultury.

W międzypokoleniowej eskapadzie rowerowej wzięło udział 60 osób, podzielonych na 13 drużyn, które musiały liczyć minimum 2, a maksimum 6 osób. W każdej z nich musieli się ponadto znaleźć przedstawiciele co najmniej dwu pokoleń.

- Ich zadaniem było znalezienie 5 punktów kontrolnych, zlokalizowanych w każdej miejscowości gminy - mówi Agnieszka Ibrom-Morawiec z BiCeK-u. - W każdym z tych punktów, w których odnalezieniu miała uczestnikom pomóc otrzymana mapa, drużyny musiały wykonać określone zadania. Zdobyte punkty wpisywane były na karcie kontrolnej, a dla każdej z grup przygotowaliśmy upominki.

W związku z odchodzeniem od obostrzeń związanych z pandemią, w ofercie wakacyjnej BiCeK-u pojawiły się także zajęcia sprawnościowe, prowadzone w ramach cyklu tzw. „Sportowej środy”.

- Nadal dysponujemy miejscami na turniej petanque (22 lipca), spartakiadę (5 sierpnia) i runmageddon (19 sierpnia) - mówi Teresa Narolska. - Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 77 461 11 40 w. 51 lub poprzez profil na portalu społecznościowym.

 

Anna Szaton

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe