Miało być uroczyście...

  • 15.07.2020, 12:15
  • bea
Miało być uroczyście...

Uroczystości zakończenia roku szkolnego w całej Polsce wyglądały inaczej niż zwykle, ale w gminie Izbicko w ogóle ich nie zorganizowano - tak twierdzą rozczarowani rodzice, którzy zadzwonili do naszej redakcji w ubiegłym tygodniu.

Jak się dowiedzieliśmy, w szkołach w Izbicku i Otmicach świadectwa wręczały uczniom panie sekretarki, a w Krośnicy - woźna.

- Dzieci przyszły do szkoły wystrojone, a tu taka niespodzianka, nie ma kolegów, nauczycieli, życzeń udanych wakacji - mówi jedna z matek. - Tak nie powinno być!

Co na to dyrekcja Zespołu Szkół Gminy Izbicko? Otrzymaliśmy oświadczenie od dyrektorów - Jolanty Lamm i Beaty Lipok:

Biorąc pod uwagę konieczność przestrzegania procedur związanych z koronawirusem, zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Gminy Izbicko zostało przeprowadzone w następujący sposób:

- Dyrekcja poprzez e-dziennik, stronę internetową Zespołu Szkół Gminy Izbicko, wystosowała do wszystkich rodziców list, w którym podziękowała za współpracę w trakcie zdalnego nauczania.

- Każdy z wychowawców został zobowiązany do pożegnania się ze swoimi wychowankami poprzez platformę Teams lub w innej dogodnej dla siebie formie.

- Uroczystość pożegnalną na terenie szkół Zespołu zorganizowano wyłącznie dla uczniów kończących edukację. Wszystkim tegorocznym absolwentom i ich Rodzicom dziękujemy za przygotowanie uroczystości zakończenia szkoły podstawowej, m.in. w formie filmiku (PSP w Krośnicy), prezentacji (PSP w Otmicach), wystąpienia uczniów (PSP w Izbicku).

- Dla każdej z klas wyznaczono po 2 godziny czasu na odbiór świadectwa i ta informacja została przekazana rodzicom poprzez e-dziennik (część nauczycieli zdecydowało się je wręczyć uczniom osobiście, część została przekazana przez upoważnione Panie sekretarki, nieodebrane zdeponowano w sekretariatach, gdyż rodzice często nie byli w stanie odebrać świadectw w wyznaczonym terminie).

- Zdecydowano, że uroczystość podsumowania roku szkolnego 2019/2020 wraz z wręczeniem nagród książkowych (za ich ufundowanie serdecznie dziękujemy Radom Rodziców) odbędzie się 1 września 2020 (jeżeli będzie to możliwe).

- W Krośnicy, ze względu na prawnie narzucony obowiązek szczególnej ochrony zdrowia pracowników w wieku przedemerytalnym, niefortunnie zdecydowano o odbiorze świadectw przy wejściu do szkoły (wydawane częściowo przez nauczycieli, częściowo przez Panią woźną pod nadzorem wicedyrektora, za co przepraszamy).

Wójt Brygida Pytel tak skomentowała sprawę:

- Ustalałam z dyrekcją, że klasy będą miały wyznaczone godziny, kiedy mogą pobrać świadectwa, nie przyszło mi do głowy, że wychowawcy nie będą wręczać świadectw swoim wychowankom. Jestem zdumiona faktem, że nie mieli takiej potrzeby, aby przed wakacjami spotkać się ze swoją klasą. Niewyobrażalne jest, że dzieci otrzymały świadectwa od sekretarek lub woźnej. Rodzice są słusznie oburzeni i rozczarowani. Tłumaczenie, że chodziło o bezpieczeństwo dzieci jest trochę na wyrost. W klasach jest mała ilość dzieci, była możliwość zorganizowania tego spotkania na powietrzu czy w sali gimnastycznej, w maseczkach, z zachowaniem dystansu. To nie były jeszcze wakacje. Bardzo dziękuję tym wszystkim nauczycielom, którzy wywiązali się ze swojego obowiązku należycie i spotkali się ze swoją klasą, aby wręczyć świadectwa - podkreśla wójt.

Mamy nadzieję, że wakacje wszystkim poprawią humor, a nowy rok rozpocznie się tradycyjnie, już bez pandemii w tle.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe