Kielcza przeciw burmistrzowi

  • 10.07.2020, 08:15
  • MM
Kielcza przeciw burmistrzowi Na sesji absolutoryjnej nie byli obecni radna Katarzyna Zebrala i radny Andrzej Włóczyk

Na czerwcowej sesji odbywa się dyskusja nad raportem o stanie gminy, po której radni udzielają wotum zaufania burmistrzowi. Do udziału w dyskusji w Zawadzkiem nie zgłosił się żaden mieszkaniec spoza rady. Obecni na sesji radni martwili się między innymi o poziom zaległości podatkowych i alimentacyjnych, o niski poziom wykonania funduszu sołeckiego w Żędowicach, kontrole gospodarki odpadowej i słabą promocję gminy, szczególnie wśród inwestorów.

W głosowaniu okazało się, że spośród obecnych na sesji 13 radnych ośmiu poparło burmistrza, a pięciu - nie. Mariusz Stachowski podziękował radnym za to stanowisko i poprosił, aby radni wskazali mu, co powinien zrobić, aby za rok stanowisko radnych było lepsze. Radny Józef Romberg dziwił się, dlaczego osoby będące przeciw nie odezwały się w dyskusji nad raportem.

Okazuje się, że cała trójka radnych z miejscowości, w której mieszka burmistrz, nie poparła jego działań. Hubert Hatlapa z Kieleczy zdecydował się zabrać głos. Przypominał burmistrzowi podejście do tematu braku miejsc w przedszkolu w Kielczy, ciągnący się od lat problem w utrzymaniu publicznych toalet oraz usunięcie z planów inwestycyjnych na ten rok remontu ulicy Zielonej. Radny Hatlapa uważa, że burmistrz defaworyzuje Kielczę.

Burmistrz przyjął uwagi, podkreślając, że jego decyzje podejmowane są w oparciu o budżet gminy i że zawsze ktoś pozostaje bardziej zadowolony, a ktoś mniej. Jeszcze po sesji burmistrz nie ukrywał zaskoczenia faktem, że radni z Kielczy nie udzieli mu wotum zaufania.

- W każdej miejscowości gminy na zebraniach zarzuca mi się, że dbam tylko o pozostałe - przyznaje Mariusz Stachowski. - Tymczasem przynajmniej raz w miesiącu spotykam się z sołtysami i dyskutujemy, jakie działania podejmować i staramy się dzielić sprawiedliwie.

 

Udzielenie wotum zaufania burmistrzowi Zawadzkiego
8 radnych ZA: Agnieszka Jamrozik, Kataryna Kanoza, Andrzej Kotylak, Zuzanna Matusek, Maria Miszczyk, Józef Romberg, Jerzy Stasz, Dariusz Zajdel
5 radnych PRZECIW: Michał Baryga, Hubert Hatlapa, Paweł Małecki, Michał Rytel, Agnieszka Wasik
MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 15.07.2020, 14:22
Mylisz się. Mnie płaci pensję prezes klubu sportowego...Ponadto, w godzinach wolnych od zajęć w klubie, prowadzę własną działalność gospodarczą. Nie chwaląc się, nieźle mi to nawet wychodzi. Nie muszę więc schlebiać rządzącym aby czekać na ich jałmużny quasisocjalne. Stąd piszę tak jak uważam.
Gos
Gos 14.07.2020, 15:31
Te jakiś Jarząbek tys jedyni z ich co tam siedzi z nimi kasa d za darmo biere
Klop
Klop 13.07.2020, 23:39
Jaki gospodarz taka gmina!!!!!
Bvb590q
Bvb590q 12.07.2020, 09:56
A za co takiemu pseudo burmistrzowi dać poparcie!?! Za to że tam ino siedzi i za darmo kasę bierze on dawno powinien być wywalony!!!! A jeszcze oszczędza na kielczanskich dzieciach bo chce łączyć klasy ale w Żedowicach tego nie zrobi bo tam jego żona robi, jak taki ktoś może pełnić takie stanowisko zadłużając gminę i jeszcze ci jacyś radni z Zawadzkiego go popierają, paranoja, jak taka biedna gmina to ci radni powinni chodzić na sesję w czynię społecznym a nie żerować na budżecie!!! Ten cały skład powinien być usunięty w trybie natychmiastowym bo natą nieudolność nieda się patrzeć. Potrzeba gospodarza z jajami!!!!
Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 13.07.2020, 15:23
Potrzeba gospodarza z jajami!!!! Czyli ciebie, posiadacza głowy mniejszej od tej delikatnej części ciała...Masz szansę starać się o tę funkcję za dwa lata z okładem.
Skuter
Skuter 11.07.2020, 19:31
Gmina Zawadzkie to nie tylko Kielcza. Inne miejscowości też oczekują na jakieś inwestycje!

Pozostałe