Jak stąd wyjechać?

  • 02.07.2020, 12:06
  • UP
Jak stąd wyjechać? Burmistrz obiecał, że w sierpniu pojawi się w tym miejscu oznakowanie poziome, które poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego

Wyjazd z ul. Dworcowej koło sklepu Dino na ul. Kozielskiej w Leśnicy jest dosyć szeroki i nie wiadomo jak dokładnie ustawić samochód, żeby dobrze stamtąd wyjechać, nie stwarzając zagrożenia. Myślę, że dobrze byłoby namalować w tym miejscu pasy, które ułatwiłyby samochodom wyjeżdżanie. Dodam, że mieszkam w pobliżu i w tym miejscu dochodziło już do kilku niebezpiecznych sytuacji. - informuje nasz Czytelnik.

Dworcowa należy do gminy Leśnica, a ul. Kozielska jest drogą powiatową.

- Na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Kozielską dwa lata temu starostwo powiatowe w Strzelcach Opolskich wykonało oznakowanie poziome – mówi burmistrz Łukasz Jastrzembski - Po tym okresie, w związku z upływem czasu i ruchem samochodowym, oznakowanie to stało się niewidoczne. Obecnie starostwo stwierdziło, że nie wykona odnowienia tego oznakowania, z wyjątkiem przejścia dla pieszych. Gmina Leśnica, widząc potrzebę poprawienia bezpieczeństwa, zleciła wykonanie projektu stałej zmiany organizacji ruchu (w szczególności wyznaczenie oznakowania poziomego). Myślę, że pod koniec sierpnia na ul. Dworcowej powinno pojawić się nowe oznakowanie poziome, które poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. - zapowiada burmistrz.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe