Płonący pociąg

  • 30.06.2020, 08:15
  • MM
Płonący pociąg Spod pracującego pociągu sypią się iskry. W nocy ma się wrażenie, że pod pociągiem szaleje pozar

W nocy z 22 na 23 czerwca mieszkańców Fosowskiego, Staniszcz Wielkich i Małych budził hałas dochodzący od strony torów. Kto zdecydował się wstać i wyjrzeć przez okno, mógł zobaczyć coś niezwykłego.

- Po torach jechał pociąg, bardzo powoli, spod kół sypały się iskry - relacjonuje jeden ze świadków. - Wyglądało tak, jakby zacięły się hamulce, a pociąg próbował jechać dalej.

- Oni coś chyba robili na tych torach: po północy przy przejdzie kolejowym, który widać z mojego okna, zebrało się kilka samochodów, oglądali torowisko - opowiada mieszkająca przy torach kobieta. - Po jakimś czasie nadjechał ten dziwny pociąg, jechał powoli, a spod kół wydobywały się jakby płomienie. W nocy wyglądało to przerażająco.

Z relacji różnych osób wynika, że dziwne rzeczy na torach działy się mniej więcej od północy do 3:00. Zapytaliśmy rzecznika PKP Polskie Linie Kolejowe, Bohdana Ząbka, co w nocy działo się na torach.

- Obserwowany pociąg nie był uszkodzony - zapewnia rzecznik. - Na linii od Pawonkowa przez Fosowskie, Ozimek, Chrząstowice w stronę Opola Gł. przeprowadzane jest tzw. szlifowanie szyn. - Roboty wykonywane są specjalistycznym pociągiem SPENO - wyjaśnia.

Możliwe, że mieszkańcy będą jeszcze mieli okazję obejrzeć spektakularne prace. Od Bohdana Ząbka dowiedzieliśmy się, że szlifowanie ma potrwać do 11 lipca. Zorganizowano je w nocy, by prace nie wpływały na kursowanie pociągów. Efektem działań będzie podniesienie komfortu jazdy i zachowanie dobrego stanu technicznego szyn oraz cichsze przejazdy pociągów.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 01.07.2020, 21:21
Zagadza sie jestem i skacze do gory
Ecik
Ecik 01.07.2020, 09:15
Jan... Ty jak coś napiszesz to nic tylko skakać. Najlepiej z mostu i pod pociąg. Pewnie jesteś wyborcą tfu PISu? To by wszystko wyjaśniało!
Jan
Jan 30.06.2020, 20:26
Zloty pociag przyjechal do Fosowskiego.Sensacja!

Pozostałe