Co słychać w karate?

  • 28.06.2020, 20:20
  • ZAG

ZGRUPOWANIE

Od piątego do siódmego czerwca w Pokrzywnej trenowała Wojewódzka Kadra Opolszczyzny. Zawodnicy reprezentowali cztery kluby: Nidana Zawadzkie, LZS Zarzewie Prudnik, Klub Karate-do Shotokan Krapkowice oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sztuk Walki "Bushido" Kędzierzyn Koźle. Wśród nich znalazła się czwórka naszych karateków: Alicja Guzdek, Julia Bartodziej, Kacper Gołaś i Patryk Witek.

KONIEC SEZONU

Zawodnicy KK Nidan będą trenowali do końca czerwca, potem udadzą się na miesięczny odpoczynek. Powrót na matę planowany jest na sierpień, a we wrześniu zacznie się już praca na pełnych obrotach i budowanie formy na nadchodzące zawody.

KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE

Z powodu pandemii koronawirusa Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok. W wielu dyscyplinach wciąż trwają kwalifikacje na tę imprezę. Jedną z nich jest karate. Tegoroczne zawody, na których można było uzyskać bilet na IO, zostały odwołane. To turniej Karate 1 Premier League w Rabacie oraz Mistrzostwa Europy w Baku. W imprezach z tego pierwszego cyklu wielokrotnie brali już udział karatecy Nidana, między innymi Natalia Szponder czy Wiktoria Grejner. Kwalifikacje, które uzyskało już czterech najlepszych zawodników rankingu, zostały anulowane. Ci karatecy o awans na Igrzyska będą musieli powalczyć raz jeszcze.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe